Turniej Fizyczny

Zwycięzcy Turnieju Fizycznego

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Sytuacja,  w której się znaleźliśmy spowodowała, że Turniej Fizyczny nie trwał tak jak było to zaplanowane do maja ale skończył się w marcu.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom i gratuluję bo nie trzeba nikogo przekonywać, że fizyka nie jest łatwym  przedmiotem a mimo to znalazło się  20 uczniów, którzy co miesiąc stawali do rywalizacji.

 Po  sześciu konkursach  laureatami zostali:

JAKUB  SZULC KL. VIII A  134p

BLAŹNIAK KACPER KL.VII B  131 p

ZAWIŚLAK  MAKSYMILIAN KL.VIII A 114 p

GRATULACJE !!!

Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również znajdą się chętni do udziału w Drugiej Edycji Turnieju Fizycznego. Już teraz serdecznie zapraszam.

Organizator

Danuta Alberciak

Kolejny,  lutowy etap Turnieju Fizycznego za nami.   W tym miesiącu uczniowie zmagali się z umiejętnością tworzenia i odczytywania zależności fizycznych umieszczonych na wykresie. W tym zakresie wszyscy uczestnicy rozwiązali zadania bezbłędnie- i tu jestem z Was bardzo dumna.

Ostatnie dwa zadania wymagały wykonania wykresu na podstawie już umieszczonego wykresu, a dotyczącego innej wielkości fizycznej.

Doświadczenie wygrało,  bezbłędnie cały test wykonali uczniowie klasy ósmej :

SZULC JAKUB  18p / 18 p

ZAWIŚLAK MAKSYMILIAN  18 p/ 18 p

GRATULUJĘ!!!!

Zapraszam do edycji marcowej.

 Przypominam, że listę uczestników konkursu  zamykam we wtorek w ostatnim tygodniu danego miesiąca.

        Styczniowy etap „Turnieju Fizycznego”  za nami. Minęliśmy półmetek i cieszę się, że nadal nie słabnie zainteresowanie tym projektem.

W konkursie styczniowym sprawdzana była umiejętność zamiany  jednostek nieliniowych – umiejętność wybitnie matematyczna. Muszę powiedzieć, że w czasie konkursu dało się prawie wyczuć jak Wam kalkulatory w głowach pracują na najwyższych obrotach.

Prawie bezbłędnie test rozwiązali:

Blaźniak Kacper  38 p/ 40 p

Blaźniak  Marcel  38 p/ 40 p

GRATULUJĘ!

Zapraszam do edycji lutowej.

19 grudnia odbył się kolejny konkurs  „TURNIEJU FIZYCZNEGO”.                             

Test „Znany fizyk” wymagał od uczniów dość szerokiej wiedzy dotyczącej dokonań fizyków w tej dziedzinie. Przyporządkowanie nazwiska do jednostki fizycznej czy przypisanie słynnych wypowiedzi do danej osoby to najłatwiejsze zadania z testu. Natomiast przyporządkowanie odkryć, wynalazków czy nagród Nobla do danego naukowca – to już świadczy o dużej wiedzy humanistycznej . Tym bardziej gratuluję wszystkim uczniom . Najlepszy okazał się

ZAWIŚLAK MAKSYMILIAN 28 p/ 32 p

Na wyróżnienie zasługują:

MARCZYKOWSKI MIKOŁAJ 27 p

SZULC JAKUB  24 p

Wszystkim uczniom jeszcze raz gratuluję, cieszę się, że nie tylko cyferki i zadania ale wiedza ogólna  w tym temacie nie jest Wam obca.

3 edycja Turnieju Fizycznego za nami. W listopadzie do konkursu przystąpiło 12 uczniów – w tym dwoje dołączyło po raz pierwszy. Trudno im będzie odrobić punkty z pozostałych miesięcy, ale brawo za chęć, a sprawdzenie swojej wiedzy z fizyki i nie tylko jest zawsze mile widziane. W listopadzie do rozwiązania były zadania z przekształcania wzorów – umiejętność bardzo przydatna w fizyce, matematyce, chemii. Najwięcej punktów zdobyła Maja Rudzka uczennica klasy VIII b ( 25/26). Po trzech edycjach liderem turnieju jest Jakub Szulc uczeń klasy VIII a ( 62/68) punktów. Gratulacje! W grudniu tytuł konkursu ” Znany Fizyk”.

Drugi etap Turnieju Fizycznego za nami. Wzięło w nim udział 16 uczniów, to o czworo więcej niż w edycji wrześniowej. Temat konkursu październikowego „ Szacowanie wyników do cyfr znaczących” – umiejętność matematyczna dość praktyczna. Aż pięcioro uczniów zdobyło maksymalną liczbę punktów. Są to:

Babiarczyk Daria  po raz drugi. Zajączkowska Julia Szulc Jakub Zawiślak Maksymilian Robaszek Natalia. Liderem jest Babiarczyk Daria z klasy VIIA, która uzyskała w sumie 42 punkty. Zachęcam wszystkich uczniów do przyłączenia się do Turnieju. Temat konkursu listopadowego to „Przekształcanie wzorów”

Może Ci się również spodoba